Tedavi:

Neden ABD'de tedaviyi seçmeliyim?

ABD hastane ve tıp merkezleri dünyanın en gelişmiş teknoloji ekipmanlarına, uzman ve bilim adamlarına sahip olup tıp dünyasının liderliğini elinde bulundurmaktadır. Bu nedenle diğer ülkelerde tedavisi mümkün olmayan bir çok hastalık ABD'de iyileştirilebilmektedir. Uzun süredir bilinen klasik tedavi tekniklerinin yanı sıra yeni geliştirilmiş sadece Amerika'da uygulanan tedavi tekniklerine ve ilaçlara ulaşmak mümkündür.

Hangi hastalıklar için tedavi servisi sunuyorsunuz?

Tip litaretüründe adı geçen ve tedavisi kanıtlanmış tüm hastalıklar için servisimiz söz konusudur.

ABD'de tedavi işlemleri nedir?

Tedavi koşulları hastalik çeşitlerine göre değişmektedir. Örneğin kalp ve damar hastalıkları veya kanser teşhisi konulmuş hastalar tedavi öncesinde ABD'de muayene edilip tibbi raporları hazırlanır ve sonrasında tedavi tekniğine karar verilir. Tedaviyi yapacak olan tıbbi merkezden daha önce alınmış olan ikinci görüş, işlemleri oldukça hızlandırır. İkinci görüş servis bilgileri için lütfen burayı tıklayınız.
(link to diagnosis page)

ABD'de tedaviye hemen gelebilirmiyim?

Bu konu tamamen öngörülecek tedavi çeşidine göre değişklik gösterir. Kişiye özel ön araştırma yapıldıkktan sonra detaylı plan ve takvim en geç 7-10 iş günü içerisinde tarafınıza bildirilecektir.

Tedavi ücretini nasil öğrenebilirim?

Kişiye özel ön araştırma yapıldıktan sonra fiyat, detaylı plan ve takvim tarafınıza 7-10 iş günü içerisinde tarafınıza bildirilecektir. Ön araştırma ücretimiz 99 Amerikan doları olup bu tutar daha sonraki toplam tedavi servis ücretinden düşülecektir.

Tedavi servisini kullabilmem icin tanı, ikinci görüş servisinizi kullanmak zorundayim?

Hayır. Hastalığın teşhisinden eminseniz ve ikinci bir görüşe gerek görmüyorsanız elinizdeki veriler ve test sonuçlarıyla tedavi servislermizden yararlanabilirsiniz.

İngilizcem yeterli değil, ABD'de tedaviye gelirsem nasıl iletişim kurabilirim?

Bu tip sorunları ortadan kaldıran refakatçi servislerimizden yararlanabilirsiniz (Bu servisimiz belli şehirler için geçerlidir)

Doğum

Amerikada doğum ücreti ne kadardır?

Doktor ve hastane ücretleri seçilen eyalete, şehre ve hatta semte göre değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse New York ve Boston gibi metropolitanlarda normal doğum ücretleri 20.000 ila 45.000 Amerikan dolarını bulurken Chicago, Houston, Miami, San Diego ve Los Angeles gibi şehirlerde 15.000 ila 20.000 Amerikan doları civarındadir. Aynı zamanda normal doğum ve sezeryan arasındada aynı oranlarda fiyat farkları söz konusudur. Bu rakamlar komplikasyonsuz doğumlar için geçerlidir.

Doğum yapmak istediğim belirli bir şehir yok, bana tavsiyede bulunur musunuz?

Butçeniz, istekleriniz ve tercihleriniz doğrultusunda şehir alternetifleri sunabiliriz.

Doğumdan ne kadar zaman önce işlemlere başlamam gerekir? Kaç ay önce ABD'ye gelmeliyim?

Doktor ve hastane randevuları ve tüm diğer işlem ve hazırlıklar size özel servis paketinizin detaylarina bağli olarak 3 ila 6 hafta arasında sürmektedir. Aynı zamanda vize işlemlerininde hamileliğin en geç 28. haftasına kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Her ne kadar havayolu şirketleri hamileligin 36. haftasına kadar doktor raporu ile uçulmasına izin versede uzun uçuslarda tavsiye edilen dönem 32 ila 34. haftanın geçirilmemesidir. Özet olarak anne adaylarının hamileliklerinin en geç 26-27. haftasında bizimle temasa geçmesini önermekteyiz.

Tercih ettiğim şehirde doğum yapabilirmiyim?

ABD'nin tüm 50 eyaletindeki şehirlerde, anlaşmalı olduğumuz doktor ve hastaneler mevcuttur. MediUStour olarak ana kuralımız belli kritirler göz önünde bulundurularak seçilmiş olan en iyi hastaneler ve en tecrübeli ekiplerle çalışmaktır.

Normal doğum mu sezeryan mı tercih etmeliyim?

Seçim her ne kadar anne adayına bırakılsada ABD'de komplike bir durum olmadığı sürece normal doğum tercih edilir.

Doğumdan sonra hastanede ne kadar süre kalmam gerek?

Normal doğumda genellikle 48 saat, sezaryan doğumlarda ise 72 saat süre ile hastanede kalmak gerekir (Kalış süreleri seçilen hastane kuralları ve doktorunuzun kararına bağlı olarak degişiklik gösterebilir).

Doğum süresince yada sonrasında refaketçi bulundurabilirmiyim?

Evet. Doğum esnasında ve doğum sonrasında refakatçileriniz sizinle beraber kalabilir.

İngilizcem yeterli değil veya yalnız kalmak istemiyorum. Aile ortamında bulunabileceğim herhangi bir alternatif söz konusumu?

Amerika'da bulunacağınız süre boyunca yalnızlık ve zorluk çekeceğinizi düşünüyor ve bir aile ortamını tercih ediyorsanız, sizin ve yakınlarınızın beraber kalabileceği, belli şehirlerde sunduğumuz, tüm servislerin (konaklama, üç öğün yemek, temizlik, tüm doktor randevularına eşlik, alış-veriş ve şehir turları vb.) dahil olduğu paket programımız oldukça fazla tercih edilen hizmetlerimizdendir.

Doğuma gelirken yanımda getirmem gereken evraklar varmı?

Hamileliğiniz süresince kontrollerinize ait dökümanlarınız,ve laboratuvar sonuçlarınızı ABD veya Türkiye ofisimize, fax veya email aracılığıyla ulaştırmanız gerekmektedir. ABD'deki doktorunuz gerekli gördüğü testlerin tekrarını yaptırmanızı isteyebilir veya hamileleğiniz ile ilgili raporu siz gelmeden öncede görmek isteyebilir. Bu durumda MediUStour yetkilileri sizinle temasa geçecektir.

İngilizcem yeterli değil, doktorumla nasıl iletişim kurabilirim?

MediUStour olarak haftalık doktor vizitelerinizde ve doğum sonrası hastanede kalış süreniz boyunca size eşlik edecek Türkçe bilen refakatçi servislerimizden yararlanabilirsiniz (Bu servisimiz belli şehirler icin geçerlidir)

Acil bir durumda bana yardımcı olabilecek kimse varmı? Varsa bu kişi veya kişilere nasıl ulaşabilirim?

ABD'ye geldiğiniz günden itibaren, MediUStour yetkililerine 24 saat ulaşabileceğiniz cep telefonunuz temin edilecektir.

Ödemeyi nasıl yapmam gerekiyor? Ödeme koşullarınız nelerdir?

Doğum ücretinin 1500 Amerikan dolarlık kısmı işlemlerin başlatılması için kontratı takiben ön ödeme olarak alınır. Geriye kalan tutarın taksitlendirilmesi mümkündür.
Ödemeler banka havalesi aracılığı ile kabul edilir. Kredi kartı kabul edilmemektedir.

Doğumdan sonra bebeğimin sosyal güvenlik ve/veya kimlik kartı, pasaport işlemlerini nasıl yapılır?

Tüm resmi işlemler MediUStour tarafından yapılacaktır. Bebeğinizin kimlik ve pasaport işlemleri doğumu takiben 2 ila 3 hafta içerisinde tamamlanır.

Ulaşım ve Konaklama

Sık sorulanlar:

ABD'ye vize işlemlerinde yardımcı oluyormusunuz?

ABD konsolosluk ve elçilikleri başvuruların şahısların bizzat kendileri tarafından yapılmasını talep etmektedir. Teşhis ve Tedavi için gelecek olan misafirlerimiz için randevunuz hazır olunca size vize mektubunu da içeren bir enformasyon paketi gönderilecektir. Bu mektup randevunun nerede/ne zaman olduğunu ve ne kadar uzun kalmanız gerektiğini belirtecektir. Bu mektubun vize başvurusu sırasında yanınızda olması gerekebilir.

Ne tip ABD vizesi için başvurmalıyım?

Özellikle teşhis ve tedavi için gelecek olan misafirlerimize gerektiğinde kalma süresini uzatabilmleleri yada değiştirilebilmeleri için B1 veya B2 vizesi almalarını öneririz. Bunun dışında tercih edilebilecek vize turist vizesi olacaktır.

ABD'ye ilk defa gideceğim. Gümrükte zorluk çekmemek için bilmem gerekenler nelerdir?

ABD'ye ulaştığınızda dolduracağınız I–94 başvuru formu (ülkeye giriş-çıkış kayıt formu) için kalacağınız otel veya evin adresini tam olarak bilmeniz gerekmektedir.
Amerika Birleşik Devletleri göçmen kanunları konusunda çok katıdır. Kurallara itaatsizlik derhal ülke dışı edilmeye ve 10 yıl ülkeye tekrar giriş yapamamaya neden olabilir. Gerekli uzatma izni olmadan hiç bir ziyaretçinin Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmamasını kuvvetle önerilir.

ABD'ye gelmekte zorluk çekeciğimi sanmıyorum fakat ABD içerisinde transferler, konaklama ve benzeri konularda yardıma ihtiyacım olabilir.

New York veya herhangi başka bir şehirden diğer bir şehre transfer, kısa yada uzun süreli konaklama yapacağınız adrese ulaştırma vb gibi servislerimizin içerdiği transfer paketlerinin detayları dogrultusunda hazırlanır ve bilgilerinize sunulur.

Ne tip konaklama alternetifleri söz konusu?

Istek ve bütçeniz doğrultusunda her tür otel veya apartman dairesi alternetifleri söz konusudur. Konu konaklamaya gelince ABD'de opsiyonlar neredeyse sınırsızdır. Anlaşmalı olduğumuz uluslarası otel zincirlerinden Hilton, Sheraton, Mariott, Ritz Carlton ve Four Seasons bu örneklerden sadece bir kaçıdır. Bu tip genelde 5 yıldızlı otellerin aynı zamanda daha hesaplı 2 yada 3 yıldızlı alt otel zincirleride bulunmaktadir. Bunların yanı sıra suit otel olarak adlandırılan 1 yada 2 yatak odasi, salon, mutfak ve banyoyu içeren alternatifte özellikle uzun sureli kalişlarda sıklılka tercih edilmektedir. Kısacası ABD'de neredeyse her bütçeye uygun konaklama bulmak mümkündür.

Uzun süreli kalışlarda otel/suit otel mi apartman dairesi mi tercih etmeliyim?

Oteller ve apartman daireleri arasındaki ana fark hizmetlerin farklılığıdır. Apartman dairesinde ev işleri genelde kişiler tarafından üstlenilmesi gerekirken, otellerde bu servisler dahildir. Rezidans tipi konaklamalar ise bu farkı ortadan kaldırmaktadir.

Apartman dairesinde kalmaya karar verdim. Kiralama işlemleri nelerdir?

Kısa yada uzun dönem kalışlarda apartman kiralama kriterleri bellidir. ABD'de hali hazırda ikamet etmek, kiralayacak kişinin sosyal güvenlik numarası, daha önceki ev sahiplerinden referans gibi koşullar bu kriterlerin sadece bir kaçıdır. İstisnalar olmakla birlikte genelde aynı kurallar söz konusudur. MediUStour bu tür formaliteleri ortadan kaldırarak tüm işlemleri sizin adınıza düzenler.

ABD'de günlük ihtiyaçlarımı nasıl karşılayabilirim?

Kisa yada uzun süreli konaklamalar için belirli şehirlerde alış-veriş servislerimiz mevcuttur. Bunun yanı sıra "oryantosyon" dediğimiz ve kısaca çevre koşullarına alıştırma olarak adlandırılabilecek servisimizdende yararlanabilirsiniz. Bu servisimize konaklama yaptığınız bölge çevresinde kullanacağınız alıs veriş, restaurant, sinema vb. ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tüm mekanların birebir tanıtımı dahildir.

Acil bir durumda bana yardımcı olabilecek kimse varmi? Varsa bu kişi veya kişilere nasıl ulaşabilirim?

ABD'ye geldiğiniz günden itibaren bize direk ulaşabilmeniz için özel programlanmış size ait olacak cep telefonunuz MediUStour tarafından temin edilecektir.

ABD'de kaldığım şehirde ulaşım nasıl sağlanır? Gerekirse nasıl araba kiralayabilirim?

ABD genelinde Türkiye'nin aksine şehir içi toplu taşıma servisleri oldukça kısıtlıdır. Özellikle uzun dönem kalışlarda otomobil kiralama kesinlikle tavsiye edilir. Anlaşmalı olduğumuz araba kiralama şirketleri, uzun dönem kiralamalarda MediUStour'a özel indirimlerle oldukça cazip fiyatlar sunmaktadırlar.

ABD'deyken diger sehirleride görmek istiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz?

Türkiye dönüşünüzden önce veya kalış süreniz boyunca bir çok değişik şehire tur alternetifleri sunabiliriz. Tedavi yada doğum servislerimizi kullanmış olan müşterilerimiz "moral turları" üzerinden %25'lere varan indirimlerimizden faydalanabilirler.

Tanı ve ikinci görüş:

ABD'den ikinci görüş neden gerekli?

Tıp teknolojisi inanılmaz bir hızla gelişmekte olup her geçen gün yeni ve alternatif tanı ve tedavi seçenekleri bulunmaktadır. ABD tıp araştırma merkezleri bu konuda dünyanın liderleğini elinde bulundurmaktadır. Her ne kadar iletişim teknolojisi sayesinde bilgi erişimi kolaylaşmış olsada bu hızlı gelişimin diğer ülkelerdeki doktor veya tıp kurumları tarafından birebir takip edilebilmesi zaman almaktadır. MediUStour tanı ve ikinci görüş servisleri, sizleri ABD'de dallarında en başarılı uzman ve kurumlarla buluşturup en sağlıklı ve doğru tanıyı elde etmenizi sağlar.

Neden MediUStour'u tercih etmeliyim?

MediUStour olarak en büyük farkımız tek bir tıbbi merkezle çalışmaktansa ABD'deki dallarında en başarılı uzman ve tıp merkezleriyle müşterilerimizi seyahat etmelerine gerek kalmadan buluşturmaktır.

Hangi hastaneler ile çalışıyorsunuz?

Beraber çalıştığımız tıp merkezleri uzmanlaştıkları konularda yalnızca ABD'nin değil dünyanın sayılı sağlık kuruluşlarındandır. Kalp ve damar hastalıklarında çığır açmış olan Cleveland Clinic, Houston St. Luke's Episcopal Hospital, Texas Chidren's Hospital bu kuruluşlardan sadece birkaçıdır.

Hangi hastalıklar için ikinci görüş servisi vardır?

Tıp litaretüründe adı geçen tüm hastalıklar için ikinci görüş servisimiz vardır.

Tanı ve ikinci görüş servislerinden yararlanmak için ne yapmalıyım?

Tüm yapmanız gereken MediUStour ile irtibata geçmeniz ve ardından en son tıbbi test ve raporlarlarınızı ofisimize ulaştırmanızdır. Ofisimizle temasa geçtiğiniz ilk günden itibaren hasta ilişkileri uzmanımız sizlere tüm gelişmeleri email yada telefon aracılığı ile rapor edecektir.

Tanı ve ikinci görüş sonuçlarının alınması ne kadar zaman alır?

Dökumanlarınızın bize ulaşmasından sonraki ilk adım olan İngilizce tercüme sürecinden sonra raporların uzman doktorlar tarafından incelenmesi 10 iş gününü bulmaktadır. (Doğru tanıya varılabilmesi için hastalık türü ve belirtierin çeşitliliğine göre ek testler talep edilebilir) Bu süreç sonucunda raporunuz önce email ve daha sonra UPS yada FedEX aracılığı ile bize göndermiş olduğunuz orjinal dökumanlarınız ile birlikte adresinize postalanacaktır.

Tanı ve ikinci görüş servis ücreti nedir?

Hastalık belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebileceğinden kişiye özel ön araştırma yapılması gerekmektedir. Ön araştırma ücretimiz 99 Amerikan doları olup bu tutar daha sonraki toplam Ikinci görüş servis ücretinden düşülecektir. Örnek vermek gerekirse, radyoloji veya patoloji incelemeleri ortalama 490 Amerikan doları tutarken uzman görüşü 1000 ila 1500 Amerikan doları arasında degişmektedir.

 

 

 

Prev
Next