Tüp Bebek & Sperm, Yumurta, Embriyo Donasyonu

Çocuk sahibi olmak kuşkusuz birçok anne babanın arzuladığı ve planladığı mucizevi bir olaydır. ABD'de bulunan tıp merkezleri, günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı çocuk sahibi olamayan anne adayları için, uyguladıkları en son teknikler sayesinde bir çok alternatif çözümler sunmaktadır. MediUStour olarak amacımız bu kişilerin çocuk sahibi olma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu konuda sunduğumuz servislerin, kısa açıklamarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yumurta Donasyonu:

Menapoz, erken menopoz veya hormonal sebeplerden dolayı anne olamayan kadınların, eşlerinden yada sperm donerinden alınan sperm ile yumurta donerinden elde edilen yumurtanın mikroenjeksiyon tekniği ile döllenmesi ve dolayısıyla oluşan embriyonun anne adayına transfer edilmesi işlemidir.

Sperm Donasyonu:

Erkek sperminin herhangi bir nedenden dolayı anne adayının yumurtasını dölleyememesi ve dolayısıyla gebeliğe mani olması sonucu üçüncü bir kişiden (doner) sperm alınması işlemidir.

Embriyo Donasyonu:

Eşlerde, kadında yumurta ve erkekte sperm oluşmaması sonucu başvurulan tekniktir. Dondurularak saklanan embriyolar, embriyo donerlerinden alınarak anne adayına transfer edilir.

Taşıyıcı Annelik:

25-35 yaşları arasında, en az bir kez anne olmuş, tüm sağlık taramalarından geçmiş kişilerin, sizin bebeğinizi hamilelik süresince taşıması ve doğurması tekniğidir. Bu işemde kendinizin yada donasyon sperm ve/veya yumurta kullanılabilr.

Cinsiyet secimi:

Standard tüp bebek işlemiyle başlanan prosedür, incelenen embriyoların en kalitelilerinin birer hücresi alınarak PGD-Preimplantation Genetic Diagnosis (Implantasyon öncesi genetic tanı) tekniği ile incelemeye alınır. Daha sonrasında tercih edilen cinsiyetteki embriyolar rahim içine transfer edilir.

Tüp Bebek:

Erkek ve kadının üreme hücrelerinin suni koşullarda döllenmesi tekniğidir.

Neden ABD'yi tercih etmeliyim?

Amerika Birleşik Devletlerinde donerler dünyanın hiç bir yerinde görülmeyen bir titizlikle seçilmektedir. Çalıştığımız donasyon merkezlerinin standartları özellikle Kıbrıs ve Avrupa'daki kuruluşlar ile karşılaştırıldığında şüphesiz bir üstünlüğe sahiptir.
Örnek vermek gerekirse;
Sperm doneri olarak başvurabilmek icin aranan temel özellikler, ABD'nin en iyi ünversitelerinde (Stanford, UCLA, MIT, UT vb.) eğitim gören yada aynı tip üniversitelerden mezun olmuş, master yada doktorasına devam eden yada tamamlamış, minimum 1,80 boyunda, 19 ila 38 yaş arasında, yüzde yüz sağlıklı ve heteroseksüel (cinsel tercihleri karşı cinsiyete eğimli) olunmasıdır.
Eğer doner adayları bu özelliklerin tümüne sahipse çok titiz bir araştımadan geçirilmektedirler. Fiziksel ve genetik testlerin yanısıra adayların tüm aile tarihçesi incelenip, geçmiş ve halen yaşayan akrabalalarının fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları şartı aranır. Eğer adaylar tüm bu üstün özelliklere sahipler ise doner olabilmektedirler. Çalıştığımız donasyon merkezleri bu kriterleri yazılı kanıtlarla doğrulamak zorundadır.

Çalıştığımız yumurta donasyon merkezi %72 gibi yüksek gebelik olasılığına sahiptir. Aynı zamanda dünyanın en geniş donmuş yumurta veritabanına sahip olan merkez bekleme süresini sıfıra indirmektedir.
Tüm donasyon merkezleri, FDA-New Food and Drug Administration (Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanliği) tarafından onlaylanmış olması gerekmektedir. FDA dünyanın en katı medikal standartlarına sahiptir.

Doner seçiminde sağlanan esnekliklerde büyük farklılık göstermektedir. Donerler, isteğiniz doğrultusunda fotoğraf eşleştirmesi (sizin fotoğrafınıza en çok benzeyen karşı cinsten donerin bulunması yöntemi), Kişilik testi sonuçlari, Doner taraması (etnik, ırk, saç rengi, göz rengi, deri rengi kan grubu, eğitim düzeyine göre donor bulma yöntemi), donor bebek ve cocukluk fotograflarının incelenmesi ve bunlara benzer tüm detayların araştırılmasını kapsıyan bir işlemdir. Size sunulacak kriterlerden yapacağiniz seçimler doğrultusunda doner online olarak seçilebilir.

Belirtilmiş olan tedavi servislerimizden herhangi birini kullanarak hamile kalınması durumunda doğum servisimizdende yararlanmak isterseniz, %25'lere varan indirimlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Prev
Next