Dogum

Doğacak olan çocuklarına alternatif bir yaşam sunmak bir çok anne ve babanın hayalidir. MediUStour'un en popüler servislerinden biri olan "doğum servisi" Amerika Birleşik Devletlerinde doğum yapmak isteyen ailelerin bu hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Doğal veya sezeryan doğumda seçeceğiniz şehrin en iyi hastane ve doktorları ile, çocuğunuzun sağlikli bir şekilde dünyaya gözlerini açması en büyük amacımızdır.
ABD'de doğum yapmanın tıbbi avantajları yanı sıra çocuğunuzun tüm hayatını değiştirecek bir çok maddi ve manevi avantajlarıda bulunmaktadır. Bunların en başında vatandaşlık hakkı gelir. ABD, gelişmiş ülkeler arasında doğum ile vatandaşlık hakkı veren tek ülkedir. Vatandaşlık hakkı ile birlikte çocuğunuz bulunduğunuz ülkedeki yabancı öğrenci kontenjanlarından faydalanıp okul ve üniversitelere sınavsız geçiş yapabilir. Yalnızca yabancı pasaportlu öğrencilerin okuduğu okullarda eğitim görebilir. Daha sonrasındada ABD'de eğitimini sürdürebilir. Yabancı öğrenci statüsü söz konusu olmadığından doğduğu veya ikamet ettiği eyaletin üniversite ücretlerinde %80 oranında indirim hakkına sahip olabilir ve hiç bir yasal engele takılmaksızın iş bulup çalışabilir.

Eğitimin yanı sıra sosyal ve ekonomik avantajlarda söz konusudur. ABD hükümeti, bulundukları ülkede herhangi bir savaş, afet, kıtlık ve benzeri durum söz konusu olduğunda vatandaşlarının ve ailesinin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Benzeri durumlarda tüm ailenin ABD'ye yada daha yakındaki üslere transferi sağlanır.

Aynı zamanda dünya ülkelerinin %98'inin ABD vatandaşlarına vize uygulamaması çocuklarınızın gelecekteki seyahatlerini fazlasıyla kolaylaştırıcaktır.

Doğum servisimizde seçeciğiniz şehre bağlı olarak, tüm ihtiyaç ve istekleriniz, size özel tahsis edilecek Türkçe bilen yetkili elemanımız tarafından sağlanacaktır. Hayatınızın en önemli ve heyecanlı bekleyiş dönemi için, ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda "kişiye özel" hazırlanacak olan servis paketimiz doğum, ulaşım, konaklama ve yaşama ihtiyaçlarınızın tümünü içine alacak şekilde düzenlenir.Amerika'da bulunacağınız süre boyunca yalnızlık ve zorluk çekeceğinizi düşünüyor ve bir aile ortamını tercih ediyorsanız, sizin ve yakınlarınızın beraber kalabileceği, belli şehirlerde sunduğumuz, tüm servislerin (konaklama, üç öğün yemek, temizlik, tüm doktor randevularına eşlik, alış-veriş ve şehir turları vb.) dahil olduğu paket programımız oldukça fazla tercih edilen hizmetlerimizdendir.

ABD'ye geldiğiniz günden itibaren bize direk ulaşabilmeniz için size ait cep telefonu şirketimiz tarafından temin edilecektir. Doğumdan hemen sonra sosyal güvenlik numarası, doğum sertifikası ve pasaport işlemleri şirketimiz tarafından düzenlenecektir.

Tamamen normal doğum (herhangi bir ilaç - epidürel, yatıştırıcı vb.kullanılmadan) tercih eden anne adaylarımız için son yıllarda çok yaygın olan Hipno-Doğumservisimizi tercih edebilrsiniz.

Erkek çocuklarda, isteğiniz doğrultusunda, hastanede doğumdan sonra sünnet yaptırılabilir.

Doğum öncesi ve/veya sonrası, uzman doğum hemşireleri ile özel doğum ve bebek bakımı dersleri (bebek emzirme, yıkama, uyutma, annenin psikolojik ve fiziksel değişim süreci hakkında bilgi vb.) verilebilir. Bu hizmetimiz tercihiniz doğrultusunda yatılı veya gün içerisinde bir kaç saatlik eğitimler şeklinde düzenlenebilir. Aynı zamanda tüm süreç boyunca fotoğraf ve video çekimleri servislermizdendir.

ABD'de doğum yapmak için duygusal ve maddi olarak kendinizi hazir hissediyor ve karar verme aşamasında iseniz şu önemli unsurları lütfen göz önünde bulundurunuz; Doktor ve hastane randevuları ve tüm diğer işlem ve hazırlıklar size özel servis paketinizin detaylarına bağli olarak 3 ila 6 hafta arasında sürmektedir. Vize işlemlerininde hamileliğin en geç 28. haftasına kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Her ne kadar havayolu şirketleri hamileliğin 33-34. haftasına kadar doktor raporu ile uçulmasına izin versede uzun uçuşlarda tavsiye edilen dönem 32. haftanın geçirilmemesidir. Özet olarak anne adaylarının hamileliklerinin en geç 26-28. haftasında bizimle temasa geçmesini önermekteyiz.

Aklınızdan geçen bir çok soruya sık sorulanlar sayfamızda cevap bulabilirsiniz.

Prev
Next